V MIĘDZYSZKOLNY FESTIWAL PIOSENKI RELIGIJNEJ TOPÓLKA 2019

patrycja

W dniu 24 października 2019r uczennica naszej szkoły –  Patrycja Kałużna z klasy VIb wzięła udział w  V Międzyszkolnym Festiwalu Piosenki Religijnej w Topólce. Sponsorami festiwalu były władze samorządowe Gminy Topólka oraz Parafia Miłosierdzia Bożego w Topólce, a organizatorem Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Topólce.

Zobacz fragment występu Patrycji: https://www.youtube.com/watch?v=VPfzhGfwyZ0

Nasza szkoła już po raz drugi została zaproszona na tenże konkurs każdorazowo za pośrednictwem ks. Krzysztofa Szcześniaka z Parafii Mąkoszyn, który swego czasu był związany z naszą społecznością szkolną jako katecheta.
Celem konkursu była popularyzacja piosenki religijnej, prezentacja umiejętności wokalnych i językowych uczniów, rozwijanie wrażliwości muzycznej, wyszukiwanie uzdolnionych muzycznie uczniów, wymiana doświadczeń nauczycieli prowadzących edukację muzyczną w zakresie nauki śpiewu oraz promocja młodych wykonawców. Rywalizacja odbywała się w jednej kategorii wiekowej – szkoła podstawowa.
Uczestnicy prezentowali się na scenie z podkładem muzycznym bez ścieżki wokalnej lub w oparciu o żywy akompaniament. Reprezentantka naszej szkoły zaśpiewała utwór pt: „Mój ląd” (frag.) – https://www.youtube.com/watch?v=VPfzhGfwyZ0 rywalizując z trudną konkurencją wykonawców starszych klas. Konkurs tegoroczny miał wysoki poziom i tym samym nie należał do łatwych zmagań. W rezultacie końcowym jury oceniło występ Patrycji na wysokim poziomie, a artystka otrzymała wyróżnienie. 

Gratulujemy Patrycji udziału w konkursie i życzymy dalszych sukcesów muzycznych.

Roman Albin