DZIEŃ PAPIESKI W NASZEJ SZKOLE

dzien papieski

Dnia 23 października w naszej szkole tradycyjnie obchodziliśmy Dzień Papieski. Tematem przewodnim tegorocznych obchodów było ogólnopolskie hasło XIX Dnia Papieskiego ,,Wstańcie chodźmy’’.

W czasie akademii zaprezentowanej przez klasy piąte, siódme i ósme pod kierunkiem ks. Sławomira Mrugały mogliśmy usłyszeć jedno z najważniejszych przemówień wielkiego Polaka Jana Pawła II z 2 czerwca 1979 z Placu Zwycięstwa w Warszawie. Młodzież zaprezentowała również krótko sylwetkę błogosławionego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Cały występ uświetniła piękna oprawa muzyczno-instrumentalna pod przewodnictwem pana Romana Albina. Wszyscy obecni aktywnie uczestniczyli w uroczystości śpiewając i tańcząc. Cała akademia przebiegła w miłej i przyjaznej atmosferze. Na koniec z-ca dyrektora pani Maria Kubska złożyła podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej wspaniałej uroczystości.

Emilia Mirzakhanyan