BIEGI PAMIĘCI

20190916_114911

W poniedziałek 16 września 2019 r. odbyły się w naszej szkole BIEGI PAMIĘCI. Zawody miały miejsce na stadionie przy budynku B. Ich celem była inauguracja sportowego roku szkolnego 2019/2020 oraz integracja uczniów z dwóch grup wiekowych. To pierwsza tego typu impreza, w której mogli uczestniczyć jednocześnie wszyscy uczniowie naszej szkoły. Obejmowała ona  klasy I-VIII. Punkty zdobyte podczas tego wydarzenia włączone będą do współzawodnictwa klas. Podczas trwania biegów upamiętniono istotne dla szkoły postacie i wydarzenia.

Sportowe zmagania zostały oczywiście poprzedzone rozgrzewką, którą rozpoczęto od wykonania jednego okrążenia wokół stadionu przez wszystkich uczniów wraz z wychowawcami. Biegowa rywalizacja przebiegała sprawnie w poszczególnych kategoriach. Na zakończenie uroczystości udekorowano najszybszych biegaczy. Stojącym na podium  medale wręczyła Pani wicedyrektor-  Maria Kubska. W sportowych zmaganiach wzięło udział 233 uczniów (107 dziewcząt i 126 chłopców), którym dzielnie kibicowali rodzice oraz nauczyciele.

Patrycja Czernicka