DBI – DZIAŁAJMY RAZEM

dbi 20191

 W tym roku nasza szkoła, po raz jedenasty włączyła się do światowych obchodów DNIA BEZPIECZNEGO INTERNETU. Wszystkie działania podejmowane w ramach DBI realizowane były pod hasłem Działajmy razem”. Tegoroczne hasło zachęcało wszystkich do angażowania się w promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, oraz tworzenie kultury tolerancji i zrozumienia. 

Zaplanowaliśmy szereg działań promujących wśród uczniów właściwe nawyki korzystania z sieci. Tradycyjnie na szkolnych korytarzach i w klasach pojawiły się materiały dotyczące obchodów DBI, a kolorowe banery zachęcały do udziału w konkursach. Szkoła została zgłoszona do ogólnopolskiego konkursu na najciekawszą inicjatywę Dnia Bezpiecznego Internetu 2019, którego organizatorem w Polsce jest Polskie Centrum Programu Safer Internet.

Wszystkie klasy miały okazję uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych poświęconych bezpieczeństwu w Sieci oraz przystąpić do konkursów organizowanych w ramach DBI. Zadaniem pierwszoklasistów było przygotowanie prac plastycznych na temat „Razem z Sieciakami działajmy dla dobra Internetu”Temat prac plastycznych klas drugich i trzecich brzmiał: „Nie chcemy być, jak owce w Sieci!”.  Do komisji konkursowej wpłynęło ponad 70 prac, które wyeksponowano w szkolnej galerii. Najlepsi internauci z klas IV i V mogli pochwalić się swoją wiedzą na temat bezpieczeństwa  w Internecie biorąc udział w Quizie, który odbył się w dniu 22 lutego. Uczestniczyło w nim 55 młodych internautów.

Podsumowaniem wszystkich działań był apel poświęcony promowaniu zasad bezpiecznego korzystania z Internetu, w którym wzięła udział cała społeczność  szkolna oraz licznie przybyli rodzice. Uczniowie klasy IV c pod okiem pani Justyny Grucy przygotowali  interesujące przedstawienie pt. „Bezpieczny Internet”. Zachwycili zebranych wspaniałą grą aktorską, wartką akcją, piękną scenografią i pomysłowymi kostiumami. Podczas spotkania nastąpiło rozstrzygnięcie konkursów oraz wręczenie zdobywcom czołowych miejsc dyplomów oraz nagród ufundowanych przez Radę Rodziców. Sprawozdanie z organizacji i przebiegu akcji wysłaliśmy do organizatorów światowego Dnia Bezpiecznego Internetu.

 Elżbieta Stawicka