W KRAINIE ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Jedną z najbardziej uwielbianych postaci przez ludzi na całym świecie jest Święty Mikołaj. To od niego co roku grzeczne dzieci dostają upragnione prezenty, a te niegrzeczne – rózgi. Mikołaj przeważnie wchodzi do domu, zostawia upominki i wymyka się, kiedy nikt nie widzi. Żeby go spotkać w środę 21 listopada uczniowie klas pierwszych i drugiej z wychowawczyniami: W. Gajewską, M. Kubską, K. Łojewską oraz L. Idczak odwiedzili niezwykle urokliwe miejsce, jakim jest Kraina Świętego Mikołaja w Kołacinku.

Powitani zostaliśmy przez bajkową postać. Z Czerwonym Kapturkiem rozpoczęliśmy zwiedzanie od wędrówki wzdłuż bajkowej ścieżki, oświetlonej  milionami światełek, wysłuchaliśmy bajek i odwiedziliśmy ich bohaterów. Przenieśliśmy się w magiczny świat baśni i legend. Spotkaliśmy Dziadka Mroza ,który zaprosił nas do swojego domu. Zwiedziliśmy także dom Świętego Mikołaja. Wiele emocji i wzruszeń dostarczyło nam spotkanie ze Świętym Mikołajem, który czekał na nas w Sali Tronowej. Otrzymaliśmy od Mikołaja prezenty. Przekazaliśmy własnoręcznie napisane, narysowane listy, w których poprosiliśmy o wymarzone upominki na Święta. Spędziliśmy niezapomniane chwile w blasku świecących gwiazd, choinek, girlandów, ozdób świątecznych.

Weronika Gajewska