REKORD DLA NIEPODLEGŁEJ

9 listopada 2018 roku wraz z 5 milionami uczniów z ponad 24 tysięcy szkół w całej Polsce braliśmy udział w biciu „Rekordu dla Niepodległej”.

Wspólne śpiewanie pełnych 4 zwrotek „Mazurka Dąbrowskiego” okazało się wspaniałym przeżyciem dla zgromadzonych w sali gimnastycznej uczniów klas I – V w budynku A i uczniów klas VI VIII oraz III gimnazjum na korytarzu szkolnym w budynku B. Zanim jednak wybiła godzina 11.11, wysłuchaliśmy krótkiej historii powstania „Mazurka Dąbrowskiego” i jego roli w historii narodu polskiego. A potem już tylko śpiewaliśmy, było pięknie, donośnie, dumnie. Byliśmy pod wrażeniem zaangażowania wszystkich śpiewających, ich siły głosu, radosnej atmosfery. Ta wyjątkowa chwila pozwoliła nam poczuć radość i dumę z bycia Polakami.

Za przebieg uroczystości odpowiadali nauczyciele: Jadwiga Chojnowska, Dariusz Matuszewicz, Piotr Tanalski oraz Roman Albin.

Dariusz Matuszewicz