ŚNIADANIE DAJE MOC

8 listopada uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w ogólnopolskiej akcji pod hasłem: ,,Śniadanie Daje Moc”. Jej głównym celem jest zwiększenie świadomości na temat śniadania jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia.

Uczniowie przygotowywali zdrowe, pełne witamin śniadania a nauczyciele wyjątkowe zajęcia, na których dzieci z wielkim zaangażowaniem odgadywały zagadki oraz rozwiązywały quizy czy krzyżówki. Pani Lidia Idczak wraz z dziećmi z klasy II a przygotowała przedstawienie teatralne pt. ,,Na straganie” – Jana Brzechwy dla kolegów i koleżanek z innych klas. Akcja dała uczniom nie tylko wspaniałą zabawę, ale również szansę na integrację grupy, zwiększenie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie człowieka.

K. Łojewska