POŻEGNANIE EMERYTÓW

„Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło,

wtedy dopiero wszystko się zaczyna.”

W dniu 16.10.2018r. w Szkole Podstawowej w Babiaku odbyło się spotkanie, na którym mieliśmy okazję pożegnać odchodzących na emeryturę: Panią  Krystynę Śliwę, wieloletnią dyrektor i  nauczycielkę matematyki oraz pracowników niepedagogicznych, Panią Ewę Wiśniewską i Pana Zygmunta Olejniczaka.

Zakończenie pracy zawodowej jest bez wątpienia ważnym, ale i trudnym wydarzeniem w życiu każdego człowieka. Pamięcią ogarniamy minione lata, dokonujemy pewnych podsumowań. To chwila, która zmusza do refleksji. W czasie wygłaszanych przemówień padały przede wszystkim słowa uznania i podziękowań za wsparcie, współpracę, życzliwość oraz dobre słowo. Były kwiaty, życzenia i drobne upominki. Nie obyło się bez wzruszeń, łez i wspomnień… Do pożegnań nauczycieli i Dyrekcji dołączyła się prezes ZNP p. Elżbieta Stawicka, która podziękowała Pani dyrektor za wiele lat wspólnej pracy i wysiłek na rzecz Związku Nauczycielstwa Polskiego.

Serdeczne podziękowania przekazali także uczniowie na uroczystym apelu. Miłym akcentem była prezentacja przygotowana przez p. Jadwigę Chojnowską , przypominająca różne wydarzenia z życia szkoły, w których brali udział odchodzący na emeryturę.

Życzymy spełnienia niezrealizowanych marzeń i rozwijania pasji!

Agnieszka Modelska, Marta Wojciechowska