DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

W obchodach Dnia Głośnego Czytania wzięło udział 39 uczniów oraz wychowawczynie: Weronika Gajewska, Maria Kubska i Kamila Łojewska. Wykorzystując opowiadania z książki „Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków” nauczycielki przedstawiły wybrane historie z użyciem metody kamishibai.

Jest to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji wykonanych na kartonowych planszach, wsuwanych do małej, płaskiej, drewnianej, otwartej częściowo skrzynki, pełniącej rolę sceny/ekranu o nazwie butai .  Kamishibai można porównać do wędrownego teatru marionetkowego, w którym miejsce lalek zajmują obrazy.  Wieloletnie doświadczenie podczas organizacji przedstawień teatralnych sprawiło, iż zarówno dekoracja jak i technika czytania wywarły ogromne wrażenie na młodych słuchaczach. Udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez sieć sklepów Biedronka dotyczącego ,,Dalszych przygód gangu słodziaków” dał uczniom możliwość rozwijania swojej kreatywności oraz uzdolnień plastycznych. Z niecierpliwością czekamy na rozstrzygnięcie konkursu trzymając mocno kciuki za naszych uczniów.

Kamila Łojewska