SCOTTIE GO – zabawa w programowanie

Nowa podstawa programowa kształcenia ogólnego przewiduje wprowadzenie nauki programowania już od pierwszej klasy szkoły podstawowej. Uczniowie naszej szkoły poznają podstawy programowania poprzez zabawę z wykorzystaniem innowacyjnej gry SCOTTIE GO.

Zobacz, jak poznajemy tajniki programowania: https://youtu.be/f9lGykkjUNI

Gra składa się z pudełka z kartonowymi klockami i aplikacji zainstalowanej na tabletach. Aplikacja stawia przed głównym bohaterem – Scottiem rozmaite wyzwania. Gracze chcąc, mu pomóc je przezwyciężyć, układają za pomocą kartonowych klocków program sterujący jego ruchami. Następnie skanują napisany przez siebie program, a Scottie wykonuje go, o ile problem został prawidłowo rozwiązany. W dziesięciu modułach na graczy czeka szereg zadań o rosnącym poziomie trudności, które pozwalają uczniom sprawnie rozwijać kompetencje w zakresie programowania. Gra SCOTTIE GO doskonali umiejętności analitycznego i logicznego myślenia, rozwija intuicję algorytmiczną, uczy rozwiązywania skomplikowanych problemów oraz pracy w grupie. Najważniejsza jest, jednak wspaniała zabawa!

Elżbieta Stawicka