PIKNIK RODZINNY – Ziemia to nasza planeta

18 maja w hali sportowej w Babiaku odbył się PIKNIK RODZINNY pod hasłem „Ziemia to nasza planeta”. W pikniku pod patronatem Urzędu Gminy w Babiaku, firmy Tonsmeier oraz Sanepidu udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej w Babiaku i przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Babiaku. Imprezę, którą prowadziły p. Elżbieta Albin i p. Agnieszka Sławnikowska rozpoczęto wspólnym przemarszem ulicami Babiaka na którym przedszkolaki i uczniowie kl. I-III zaprezentowali „modę ekologiczną”, a uczniowie klas starszych nieśli transparenty z hasłami nawiązującymi do ochrony naszej planety i dbania o własne zdrowie.

Zobacz prezentację z pikniku:  https://youtu.be/7eklbQ9Oq0Y

Trzeba przyznać, że pomysłów naszych „milusińskich” i ich rodziców na wykonanie niezwykle ciekawych strojów z surowców wtórnych mógłby pozazdrościć niejeden projektant. W czasie przemarszu wręczono pracownikom Urzędu Gminy, Sanepid, Tonsmeier, GOK-u i Ośrodka Zdrowia „eko- ludki” wykonane przez uczniów klas starszych pod kierunkiem  p. Barbary Matuszewicz. Do rozruszania nas wszystkich zachęcił wspólny aerobic, który poprowadziła p. Magdalena Stawicka. Uczniowie obejrzeli też dwa przedstawienia o tematyce ekologiczno- zdrowotnej w wykonaniu swoich młodszych kolegów z kl. 1b pod kierunkiem p. Elżbiety Stawickiej oraz uczniów z kl. 4c pod kierunkiem p. Doroty Nowakowskiej. Przedszkolaki przy ogromnym zaangażowaniu rodziców świetnie bawili się samodzielnie wykonanymi zabawkami z pudełek. Nie zabrakło też zabaw i gier sportowych poprowadzonych przez nauczycieli w-fu p. Patrycję Czernicką i p. Piotra Tanalskiego. Uczniowie mogli też pobawić się w zabawy „eko” przygotowane przez firmę Tonsmeier i rozwiązywać krzyżówki, które prowadziły panie z Sanepidu w Kole. Dorośli chętnie korzystali z pomiaru ciśnienia, a młodzież próbowała sił w alkogoglach. Urząd Gminy zorganizował punkt odbioru elektrośmieci, w zamian otrzymując żarówkę energooszczędną. Mogliśmy tez zaczerpnąć edukacji leśnej przygotowanej przez Nadleśnictwo Koło, które też podarowało szkole kilka sadzonek drzewek. Do wszelkich działań zachęcały uczniów przeróżne gadżety jak: długopisy, breloczki, torby ekologiczne czy koszulki. W międzyczasie posilaliśmy się pysznymi rogalami z miejscowej piekarni. Impreza zakończyła się wspólnym odśpiewaniem i zatańczeniem eko- hymnu, piosenki Majki Jeżowskiej „Moja planeta” w wykonaniu wszystkich uczniów, a pod kierunkiem p. Małgorzaty Rogowskiej i p. Magdaleny Stawickiej. Był to miło spędzony czas, a przy okazji wzrosła nasza wiedza i świadomość na temat dbania o nasze wspólne dobro jakim jest ” NASZA PLANETA ZIEMIA”.

Małgorzata Rogowska