POWIATOWY FESTIWAL PIOSENKI SZKOLNEJ

W dniu 26 marca 2018r uczennice naszej szkoły – Natalia Sarniak VIIb i Patrycja Kałużna IVb wzięły udział w VII Międzyszkolnym Powiatowym Festiwalu Piosenki Koło 2018.  Honorowy patronat nad festiwalem objął Przewodniczący Rady Miasta Koła Pan Artur Szafrański, a organizatorem był Miejski Dom Kultury i Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Staszica w Kole.

Rywalizacja odbywała się w 3 kategoriach wiekowych: Kat I: klasy I-III, Kat II: klasy IV-VI oraz Kat III: klasy VII i klasy gimnazjalne. Celem konkursu było popularyzowanie piosenek i rozwijanie wrażliwości muzycznej, wyszukiwanie uzdolnionych muzycznie uczniów, wymiana doświadczeń nauczycieli prowadzących edukację muzyczną w zakresie nauki śpiewu oraz promocja młodych wykonawców.  Każdy z uczestników prezentował się na scenie z podkładem muzycznym bez ścieżki wokalnej. Patrycja Kałużna zaśpiewała utwór pt: „Piosenka drewnianych lalek”, a Natalia Sarniak piosenkę: „Co się śni niewidomym”.  Jurorzy konkursu ocenili obydwa wykonania wysoko przyznając artystkom drugie miejsca w swoich kategoriach. Uwieńczeniem zajętych miejsc było wręczenie pamiątkowych dyplomów i nagród książkowych.  Gratulujemy młodym artystkom i życzymy dalszych sukcesów muzycznych.

Roman Albin