WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W BABIAKU

26-final-wosp

Sztab Szkoła Podstawowa w Babiaku kolejny raz wspierał WIELKĄ ORKIESTRĘ ŚWIĄTECZNEJ POMOCY, tym razem pod hasłem: „Dla wyrównywania szans w leczeniu noworodków”.

To już chyba tradycja, że w dzień Finału WOŚP zaskakuje nas śnieg lub mróz. Można wnioskować, że to jakieś wystawianie na próbę naszej wytrzymałości. Wolontariusze jednak, jak zwykle, z pełną determinacją i optymizmem wypełniali swoją misję  - Gramy, bo mamy w sobie dużo pozytywnej energii, którą chcemy wykorzystać w celu niesienia pomocy innym, sprawia nam to radość, uczymy się wiary w ludzi.  Zarówno w czasie przygotowań, samej kwesty, jak i podsumowania towarzyszy miła atmosfera, wzajemne wsparcie i uznanie. Podoba nam się to! mówią wszyscy zaangażowani w akcję.

14 stycznia 2018r., w dniu 26 Finału, Wolontariusze już wczesnym rankiem wyruszyli na kwestę uliczną w gminie Babiak. Zbierali datki do puszek głównie przy kościołach w Brdowie, Dębnie Królewskim, Lubotyniu, Babiaku, w sklepie Lewiatan, a w godzinach popołudniowych w Gminnym Ośrodku Kultury w Babiaku, gdzie państwo M. i P. Cedzidło zorganizowali scenę dla miejscowych artystów grających, śpiewających, tańczących i innych zainteresowanych. W międzyczasie odbywała się przygotowana z inicjatywy Patryka Kędzierskiego licytacja fantów uzyskanych od lokalnych darczyńców. Za najwyższą sumę zlicytowano Misia – Strażaka! W szkole tradycyjnie toczyła się walka o gadżety sygnowane orkiestrowym logo. To zawsze super zabawa!

W tegorocznym Finale kwestowali uczniowie Szkoły Podstawowej, Gimnazjum w Babiaku oraz starsi:

NATALIA SARNIAK, PAULINA DOMINIAK, NIKOLA BULEWICZ, WERONIKA BLAŚKIEWICZ, AMELIA KALINOWSKA, ANNA SMOLAREK, JULIA WIŚNIEWSKA, JULIA KWIATKOWSKA, JULIA ROJEWSKA, JULIA MALCER, MARTYNA JANICKA, EWELINA RYBICKA, JULIA BRZOSTOWICZ, OLIWIA STRZELECKA, WERONIKA PIETRZAK, KAMILA BĄCZKOWSKA, NIKODEM I MACIEK ALBIN, ALAN ŚWIERCZYŃSKI, PATRYK KĘDZIERSKI, DONATA REWERS. Niektórzy zaczęli w tym roku swą przygodę z WOŚP, ale są też tacy, którzy grają już od kilku lat. BRAWO!

Opiekę podczas kwesty sprawowali przede wszystkim Rodzice Wolontariuszy oraz nauczyciele: p. A. Modelska, p. M. Rogowska, p. E. Stawicka, P. M. Stawicka, p. R. Grabowska, p. W. Plazura, p. K. Płachecka, p. A. Sławnikowska, p. M. Krygier, p. D. Rewers, p. E. Albin, p. R.  Albin.

Wolontariuszom ze sztabu „Szkoła Podstawowa w Babiaku” udało się uzbierać do puszek kwestarskich oraz w drodze licytacji 10031 zł.  Jest to kwota deklarowana po wstępnym przeliczeniu przez komisję sztabu. To nasz rekord!!! Wszyscy Wolontariusze otrzymają wiadomość sms wygenerowaną przez fundację po weryfikacji zebranych środków.

Warto pochwalić się, iż Szkoła Podstawowa w Babiaku dzięki współpracy z fundacją WOŚP kontynuuje program edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować” wzbogacając go o nowe przedsięwzięcia, uczestniczy w ogólnopolskiej akcji „Cała Polska uczy ratować” i na bieżąco korzysta z ofert programowych Fundacji. „Chodzi nam po głowie” , aby w tym roku  włączyć się w akcję profilaktyczną „Historia misia”. Jak się uda – opowiemy!

Dobrych emocji dla WSZYSTKICH, pozytywnego myślenia, radosnych dni, szczęśliwego 2018 i do następnego grania… 

 Elżbieta Albin