DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

DSC_1073[1]

Dzień Edukacji Narodowej w tym roku szkolnym obchodzony był w dwóch grupach wiekowych. Uroczysty apel z tej okazji w budynku B odbył się już w środę, 11 października. Tu uczniowie klas szóstych, jako najmłodsi przygotowali pod kierunkiem p. J. Grucy oraz p. P. Tanalskiego program satyryczny pt. ,,Lekcje wytrzymałości”. Zaprezentowali zabawne scenki z życia szkolnego, które rozbawiły publiczność. To był udany debiut artystyczny wśród starszych kolegów.

Uroczyste obchody Dnia Nauczyciela w budynku A miały miejsce w przeddzień tego święta, czyli 13 października. Uświetniła je uroczysta akademia w sali Gminnego Ośrodka Kultury. Na scenie zaprezentowali się uczniowie klas czwartych i piątych pod kierunkiem nauczycieli: p. Agnieszki Sławnikowskiej, p. Kingi Stempińskiej oraz p. Aleksandry Szudzik. Przygotowali program kabaretowy, w którym w mistrzowski sposób przedstawili kilka humorystycznych  scen związanych z życiem szkoły. Wpleciono w nie zabawne piosenki oparte na znanych melodiach, przy których wspaniale bawili się zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. Oprawą muzyczną obydwu spektakli zajął się p. Roman Albin. Nie zabrakło pięknych życzeń i kwiatów, którymi uczniowie dziękowali nauczycielom za trud wkładany w ich edukację i wychowanie.

Swoje pięć minut mieli również pierwszoklasiści. To właśnie dziś po złożeniu uroczystego ślubowania na sztandar szkoły, zostali pasowani przez panią dyrektor na pełnoprawnych uczniów Szkoły Podstawowej imieniem Mikołaja Kopernika w Babiaku.

Elżbieta Stawicka