WYCIECZEK CZAS …

zoo safari4

Wiosenne miesiące to okres wzmożonej pracy w szkole, ale też czas uwielbianych przez uczniów bliższych i dalszych wycieczek podczas których mogą zwiedzać najpiękniejsze zakątki naszego kraju.

W dniu 7 kwietnia 43 –osobowa grupa uczniów klas piątych i szóstych udała się na wycieczkę do SANDOMIERZA. Podczas dwudniowego pobytu poznawali zabytki, kulturę i środowisko przyrodnicze okolic Sandomierza, Nałęczowa i Kazimierza Dolnego. W Sandomierzu, mieście znanym z serialu „Ojciec Mateusz”, podziwiali urokliwe uliczki Starego Miasta, przemierzyli podziemną trasę turystyczną i odbyli spacer w Wąwozie Królowej Jadwigi. Noc spędzili w Ośrodku Wypoczynkowym „Oblasówka”, by z samego rana rozpocząć zwiedzanie pięknego Nałęczowa oraz Kazimierza Dolnego. Odwiedzili dom Stefana Żeromskiego oraz pijalnię wód źródlanych. Wejście na Górę Trzech Krzyży wznoszącą się nad kazimierzowskim rynkiem wymagało od wszystkich sporego wysiłku. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie pałacu Czartoryskich w Puławach. Wspólnie spędzone dwa dni były dla najstarszych uczniów naszej szkoły wspaniałą przygodą, która na długo pozostanie w ich pamięci.

27 kwietnia na swą pierwszą szkolną wycieczkę wybrali się pierwszoklasiści. Ich punktem docelowym był KONIN. Tu blisko trzy godziny spędzili w Fabryce Wrażeń, korzystając ze wszystkich możliwych atrakcji: zjeżdżalni, basenów z kulkami, podwieszanych mostów, tuneli itp. W tym prawdziwym dziecięcym raju było wiele zabawy, radości i śmiechu. Następnie dzieci udały się do konińskiego Mini Zoo. Tu zobaczyły wiele egzotycznych zwierząt, a szczególny  zachwyt wzbudził paw, który pięknie się prezentował  i chętnie pozował do zdjęć.

Ogród Zoologiczny ,,Zoo Safari Borysew”  to wyjątkowe miejsce w centralnej Polsce, gdzie można stanąć twarzą w twarz z dzikimi zwierzętami z całego świata. Tam właśnie wybrali się uczniowie klas drugich pod opieką swoich wychowawczyń. Jeżdżąc zoo kolejką podziwiali: tygrysy, lwy, pumy, wilki, bawoły, antylopy i zebry.  Dzieci oprócz zwiedzania ogrodu zoologicznego miło spędziły czas w figlarni mieszczącej się na terenie zoo. Niebywałą atrakcją okazała się  również przejażdżka kucykiem.

Uczniowie klas czwartych wybrali się w maju na wycieczkę do ŁODZI. Pierwszym punktem programu był udział w przedstawieniu pod tytułem „Księga dżungli”, w Teatrze Lalek Arlekin. Następnie czwartoklasiści uczestniczyli w warsztatach czerpania papieru  w „Domu Papiernika” w Skansenie Łódzkiej Architektury Drewnianej oraz zwiedzili łódzkie zoo.

Z okazji Dnia Dziecka  zorganizowano dla zainteresowanych uczniów wycieczkę na pokazy lotnicze do 33 Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu. Uczniowie mieli okazję obejrzeć a nawet zasiąść za sterami statków powietrznych takich jak: CASA C-295, Lockheed C-130 Hercules, PZL M28 Skytruck, Mil Mi-17 a także wielu lądowych pojazdów wojskowych. W trakcie pokazów odbyła się także prezentacja samolotów w locie. Prezentacje dokonywane przez żołnierzy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem naszych uczniów, którzy wyrazili ochotę korzystania z podobnych atrakcji w kolejnych latach.

 46-osobowa grupa uczniów z klas trzecich wybrała się w dniu 14 czerwca na długo oczekiwaną wycieczkę do TORUNIA. Zwiedzili Dom Mikołaja Kopernika pełen pamiątek związanych z wielkim astronomem. Spacerowali uliczkami Rynku Staromiejskiego, podziwiając Ratusz, Dwór Artusa oraz inne zabytkowe kamienice i kościoły. Przed pomnikiem słynnego astronoma wykonano pamiątkowe fotografie. Ogromną atrakcją był dla dzieci rejs statkiem po Wiśle i podziwianie panoramy miasta. Wspaniale bawili się zwiedzając wystawy w Centrum Nowoczesności – Młyn Wiedzy. Małym turystom niepostrzeżenie minął cały dzień!  

Wszyscy uczestnicy szkolnych wycieczek wracali do domu uśmiechnięci, zadowoleni i pełni wrażeń, zapewniając, że chcieliby jeszcze kiedyś wrócić do zwiedzanych miejsc.

Nauczyciele – organizatorzy wycieczek