SUKCES NIKOLI

Międzynarodowy konkurs „Kangur Matematyczny” jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Konkurs przeprowadzany jest w sześciu kategoriach i ma charakter jednorazowego testu. Zadania oraz termin są ustalane przez władze stowarzyszenia Kangourou Sans Frontie`res.

Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut. W czasie trwania Konkursu nie wolno korzystać z kalkulatorów. Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu. Celem jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów.

Tegoroczne zmagania uczniów miały miejsce 16 marca 2017r. W naszej szkole do konkursu przystąpiło 30 uczniów klas III-VI. Wyróżnienie w konkursie zdobyła NIKOLA BULEWICZ uczennica klasy 6b. Dnia 12 czerwca 2017 r. odebrała nagrodę książkową wraz z dyplomem na uroczystym podsumowaniu konkursu w Koninie.

Wszystkich zainteresowanych konkursem i zadaniami matematycznymi odsyłamy na stronę www.kangur-mat.pl oraz zachęcamy do udziału w zmaganiach konkursowych w przyszłym  roku.

Sylwia  Głośniak