KARNAWAŁOWE TRADYCJE

Jak co roku w karnawale do naszej szkoły przybyli kolędnicy. Przebrani za biblijne postacie uczniowie klasy IIIa z gwiazdą betlejemską na czele zawitali do każdej klasy ze swoim przedstawieniem kolędniczym.

Przybyli, aby głosić DOBRĄ NOWINĘ, złożyć noworoczne życzenia dzieciom i nauczycielom oraz zaśpiewać kolędy. W podziękowaniu za kolędę otrzymali gromkie brawa i zostali obdarowani słodyczami oraz drobnymi datkami do puszki.

Dzień później, czyli 26 stycznia odbył się wielki BAL PRZEBIERAŃCÓW. Tego dnia  już od rana na szkolnych korytarzach pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane za  bohaterów znanych bajek i filmów, kolorowe motylki, rycerzy, piratów i policjantów trudno było rozpoznać. Jeszcze trudniej było wybrać i nagrodzić najpiękniejsze, czasem własnoręcznie uszyte przez rodziców kostiumy. Samorząd Uczniowski klas I-III zadbał o wspaniałe nagrody dla uczestników konkursu na najpiękniejsze przebranie. Pełni wrażeń mogliśmy zakończyć pierwsze półrocze wytężonej pracy i udać się na zasłużony zimowy wypoczynek.

E. Stawicka