NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W przededniu Narodowego Święta Niepodległości odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji 98 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszyscy uczniowie ubrani w stroje galowe, ozdobione kotylionami, z  powagą i zainteresowaniem uczestniczyli w uroczystości.

Uczniowie klasy 6a uświetnili obchody 11 listopada programem artystycznym przygotowanym pod kierunkiem p. Justyny Grucy. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Była to lekcja patriotyzmu podczas, której wierszem i piosenką występujący wspominali trudne czasy naszej ojczyzny.

Pamiętając  o tych doniosłych wydarzeniach  delegacje Samorządu Uczniowskiego klas I-III i IV-VI wraz z pocztem sztandarowym, uczestniczyły 11 listopada w uroczystej mszy świętej za Ojczyznę. Potem wraz z przedstawicielami władz gminnych złożyły  hołd tym, którzy oddali życie w walce o wolną Polskę, składając w Miejscu Pamięci Narodowej wiązanki kwiatów i płonące znicze. Dopełnieniem uroczystości było wspólne sadzenie cisów wyrosłych z nasion pobłogosławionych przez Papieża Benedykta VI, a podarowanych przez Nadleśnictwo Babiak.

Justyna Gruca, Elżbieta Stawicka