DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W tym roku szkolnym Dzień Edukacji Narodowej obchodzony był w naszej szkole 12 października. Uświetniła go uroczysta akademia. Uczniowie klasy VIb pod kierunkiem nauczyciela języka polskiego – p. Agnieszki Modelskiej  przygotowali program kabaretowy.

W mistrzowski sposób odegrali kilka zabawnych scen związanych z życiem szkoły. Pokazali, że współczesna szkoła nie tylko wymaga, ale daje również wiele radości i przyjemności. Oprawą muzyczną zajęła się p Mariola Cedzidło. Samorząd Uczniowski wręczył nauczycielom i pracownikom szkoły drobne upominki z okazji ich święta. Swoje pięć minut mieli również pierwszoklasiści. To właśnie dziś po złożeniu uroczystego ślubowania na sztandar szkoły, zostali pasowani przez panią dyrektor na pełnoprawnych uczniów Szkoły Podstawowej imieniem Mikołaja Kopernika w Babiaku.

Agnieszka Modelska