PODSUMOWANIE KONKURSU BEZPIECZNE WAKACJE 2016

W miesiącu wrześniu zakończył się ogólnopolski konkurs plastyczny Bezpieczne Wakacje 2016”, pod hasłem (Nie)znane atrakcje mojego regionu”, który promował bezpieczeństwo poprzez aktywne spędzanie wolnego czasu, zwiedzanie często niedocenianych regionalnych atrakcji turystycznych, ale także przedstawienie lokalnych skarbów w skali ogólnokrajowej.

Uczniowie naszej szkoły wykonali 25 prac. Były to głównie tradycyjne prace plastyczne, ale też fotografie ciekawych obiektów i atrakcyjnych miejsc naszego regionu. Najciekawsze z nich w formacie fotografii zostały wysłane drogą elektroniczną do ogólnopolskiej komisji konkursowej. Mamy nadzieję, że ktoś z naszych uczniów zajmie czołowe miejsce na najwyższym szczeblu.

Podczas uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej p. Dorota Nowak, koordynator konkursu wręczyła dyplomy oraz nagrody uczniom, których prace zostały zakwalifikowane do etapu ogólnopolskiego. Prace konkursowe w grupie klas młodszych wykonali głównie uczniowie klasy 3a, której wychowawczynią jest p. Elżbieta Stawicka.

Pierwsze miejsce zajęli: Aleksander Kurpik, Bartosz Zawadzki, Ireneusz Sikora oraz Filip Strzelecki. Nagrodę drugiego stopnia otrzymali Michał Kipiel i Tadeusz Gwóźdź. Na trzecim miejscu uplasowali się: Mateusz Andruszczak, Marcelina Kędzierska oraz Julia Krzyżanowicz. W grupie klas IV-VI, pierwsze miejsce zajął Jakub Kubski z klasy 4a, drugie miejsce przypadło Bartoszowi Kaczorowskiemu, uczniowi klasy Va, zaś trzecie Franciszkowi Rogowskiemu z klasy IVa. Pozostałym uczestnikom konkursu wręczono drobne nagrody pocieszenia. Pani Dorota Nowak złożyła serdeczne podziękowania p.  Elżbiecie Stawickiej, p. Annie Nawrockiej, p. Lidii Gryglewskiej oraz p. Magdalenie Sarnocińskiej za zaangażowanie i pomoc w organizacji konkursu, a Radzie Rodziców i bibliotece szkolnej za ufundowanie atrakcyjnych nagród dla uczniów.

Dorota Nowak