INAUGURACJA SPORTOWEGO ROKU SZKOLNEGO

Podczas wrześniowej Inauguracji Sportowego Roku Szkolnego 2016/17 na boisku „Orlik” odbyły się 32. Szkolne Biegi Pokoju. Zawody sportowe obejmowały grupę dzieci klas IV – VI. Na początku spotkania zabrzmiał hymn państwowy – w ten sposób oddaliśmy cześć poległym w walce o wolność i pokój.

Sportowe zmagania poprzedziły występy artystyczne. Odbył się pokaz układu równoważnego w wykonaniu uczennicy klasy VIb – Natalii Sarniak, a także układu tanecznego, który zaprezentowały dziewczęta klas szóstych: Amelia Kalinowska, Wiktoria Kraińska oraz Nikola Bulewicz i Julia Wiśniewska. Po solidnej rozgrzewce przystąpiliśmy do biegowej rywalizacji w poszczególnych kategoriach. Każdy uczestnik zdobywał punkty do tabeli współzawodnictwa klasowego. Na zakończenie uroczystości udekorowano najszybszych biegaczy. Stojącym na podium wręczono medale. Ogółem w tych sportowych zmaganiach udział wzięło 85 osób (33 dziewczęta i 52 chłopców). Medaliści szkolnych biegów wręczyli pamiątkowy pucharek panu Romanowi Jędrasiakowi – prezesowi GS w Babiaku – za wspieranie działań Uczniowskiego Klubu Sportowego „Kometa”

Barbara Szczepaniak