PORA WRACAĆ DO SZKOŁY

Inauguracja roku szkolnego 2016/17 rozpoczęła się tradycyjnie wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem pieśni sztandarowej. Dyrektor szkoły pani Beata Kujawa- Rutkowska serdecznie powitała zaproszonych gości, uczniów, rodziców oraz nauczycieli.

Szczególnie serdeczne słowa powitania skierowała do najmłodszych uczniów, czyli pierwszoklasistów. W bieżącym roku szkolnym jest to grupa dwudziestu pięciu uczniów, którzy uczęszczać będą do dwóch klas pierwszych. Łącznie w naszej szkole naukę pobierać będzie 211 uczniów, którzy uczęszczać będą do czternastu oddziałów.

Wszyscy uczniowie, począwszy od klasy pierwszej do piątej w ramach rządowego programu otrzymały bezpłatne podręczniki wraz z  materiałami ćwiczeniowymi. Organizacja pracy szkoły nie ulegnie zasadniczej zmianie w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Na koniec swojego wystąpienia, pani dyrektor życzyła wszystkim uczniom i nauczycielom, aby rozpoczynający się rok szkolny był dla nich rokiem spokojnej nauki i pracy, mimo perspektywy licznych zmian w oświacie, jakie czekają nas w kolejnych latach.

Elżbieta  Stawicka