NAUKA, ZABAWA, ZMAGANIA I CZAS POŻEGNANIA

Maj i czerwiec obfitował w naszej szkole w wydarzenia dotyczące przede wszystkim ostatnich zmagań edukacyjnych, ale również intensywnego organizowania klasowych wycieczek i innych atrakcji integrujących uczniów, nauczycieli i rodziców. W czerwcu głośno było głównie o uczniach klas szóstych, którzy kończyli swoją edukacyjną przygodę z podstawówką. Od początku miesiąca rozpoczęła się gorączka przygotowań do wieczorku pożegnalnego, który odbył się w tym roku w budynku szkoły. Uczniowie i wychowawcy zadbali o piękny wystrój, cześć artystyczną i  dobrą zabawę, natomiast rodzice o przepyszny poczęstunek oraz wzorową ochronę.

W połowie miesiąca szóstaki wybrali się do województwa warmińsko – mazurskiego na rejs statkiem Żeglugi Ostródzko –  Elbląskiej. Trasa rejsu przebiegała przez odcinek Kanału Elbląskiego, na którym znajduje się system 5 pochylni, uważany za jeden z najznakomitszych rozwiązań hydrotechnicznych na świecie oraz rezerwat ornitologiczny na jeziorze Druzno. Dodatkową ciekawostką turystyczną jest historia legendarnej osady Truso.

W ostatnim tygodniu roku szkolnego uczniowie spędzili miły dzień z wychowawcą, podczas którego był czas na wspólne zabawy, wspomnienia, przeglądanie starych, szkolnych kronik, wpisy pamiątkowe i snucie nowych planów….

Wszystkim naszym byłym szóstoklasistom życzymy wspaniałych, nowych przygód i determinacji w dążeniu do postawionych celów. Powodzenia przyjaciele!

Elżbieta Albin

W roku szkolnym 2015/2016 naszą szkołę opuścili absolwenci w składzie:

KLASA SZÓSTA  A

1. Albin Nikodem