JAK KARNAWAŁ, TO KARNAWAŁ…

Karnawał to okres przepełniony muzyką i zabawą, którego najważniejszym elementem jest BAL PRZEBIERAŃCÓW. W naszej szkole taki tradycyjny bal odbył się w dniu 14 stycznia. Tego dnia już od rana na szkolnych korytarzach pojawiały się kolorowe postacie.

Dzieci przebrane za bohaterów znanych bajek i filmów, kolorowe motylki, rycerzy, piratów i policjantów trudno było rozpoznać. Jeszcze trudniej było wybrać i nagrodzić najpiękniejsze, czasem własnoręcznie uszyte przez rodziców kostiumy. Samorząd Uczniowski klas I-III zadbał o wspaniałe nagrody dla uczestników konkursu na najpiękniejsze przebranie.
Miłą niespodziankę sprawili wszystkim uczniowie klasy IIa, którzy kultywując staropolski obyczaj, odwiedzili wszystkie klasy, a także przedszkolaków ze swoim przedstawieniem kolędniczym. Przybyli, aby głosić DOBRĄ NOWINĘ, złożyć noworoczne życzenia dzieciom i nauczycielom oraz zaśpiewać kolędy. W podziękowaniu za kolędę zostali obdarowani słodyczami i drobnymi datkami do puszki. Mamy nadzieję, że odwiedziny kolędników w naszej szkole staną się coroczną tradycją.

Elżbieta Stawicka