DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

Nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Śniadanie daje moc” promującego zdrowe odżywianie.

Celem programu jest zwiększanie świadomości – nie tylko uczniów, ale też nauczycieli i rodziców – na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. W naszej szkole już od kilku lat działają Kluby Śniadaniowe skupiające pierwszoklasistów. Najmłodsi uczniowie codziennie pod opieką wychowawców jedzą wspólne śniadanie w stołówce szkolnej.

6 listopada był Dniem Zdrowego Śniadania w całej szkole. Zarówno uczniowie klas I-III, jak i ich starsi koledzy organizowali w swojej klasie wspólne, zdrowe śniadanie. Poprzedził je cykl zajęć edukacyjnych podczas których dzieci w ciekawy i praktyczny sposób poznały 12 zasad zdrowego odżywiania. Wszystkim bardzo podobał się wspólny posiłek w klasie a w towarzystwie koleżanek i kolegów apetyty dopisywały!

Elżbieta Stawicka