PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

We wtorek 13. października odbyło się pasowanie pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęła się wejściem pierwszoklasistów ze śpiewem na ustach, którym asystowały ich wychowawczynie p. Weronika Gajewska, pani Kamila Łojewska i pani Maria Kubska.

Część artystyczną przygotowały dzieci z klas pierwszych pod czujnym okiem wychowawczyń, oprawę muzyczną przygotowała pani Mariola Cedzidło. Pierwszoklasiści zrozumieli, że nasza szkoła to nie tylko miejsce w którym będą się uczyć, to również miejsce, w którym będą rozwijać zainteresowania i odkrywać talenty. Po części artystycznej przyszła kolej na część oficjalną uroczystości, którą rozpoczęło wprowadzenie na salę sztandaru szkoły. Następnie wszyscy uczniowie kierując prawą dłoń w kierunku sztandaru powtarzali za prowadzącą słowa przysięgi. Po ślubowaniu pani dyrektor Beata Kujawa – Rutkowska wraz z przewodniczącą Rady Rodziców panią Izabelą Bulewicz oraz wychowawczyniami klas pierwszych dokonały pasowania na uczniów oraz rozdały pamiątkowy dyplom ucznia.

Kamila Łojewska