WRACAMY DO SZKOŁY!

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2015/2016 odbyła się tradycyjne w sali Gminnego Ośrodka Kultury w dwóch grupach wiekowych. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu pieśni sztandarowej, dyrektor szkoły pani Beata Kujawa-Rutkowska serdecznie powitała uczniów, nauczycieli, rodziców oraz zaproszonych gości.

Szczególnie serdeczne słowa powitania skierowała do najmłodszych uczniów, czyli pierwszoklasistów. Zgodnie z ustawą o systemie oświaty, 47- osobowa grupa sześciolatków rozpocznie w tym roku naukę w trzech klasach pierwszych.

Wszyscy uczniowie klas pierwszych, drugich oraz czwartych w ramach rządowego programu otrzymały bezpłatne podręczniki wraz z  materiałami ćwiczeniowymi. W bieżącym roku w naszej szkole naukę pobierać będzie 226 uczniów, którzy uczęszczać będą do czternastu oddziałów klasowych. W szkole zatrudnionych będzie 26 nauczycieli. Do grona nauczycielskiego dołączył nauczyciel religii – pan Krzysztof Okoński, którego pani dyrektor serdecznie powitała  w imieniu całej społeczności szkolnej.

Na koniec swojego wystąpienia, życzyła wszystkim uczniom i nauczycielom, aby rozpoczynający się rok szkolny był dla nich rokiem spokojnej nauki i pracy, które zaowocują licznymi sukcesami i staną się powodem wspólnej radości.

E.S.