DO WIDZENIA SZKOŁO! WITAJCIE WAKACJE!

W dniu 26 czerwca w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury uczniowie Szkoły Podstawowej w Babiaku pożegnali rok szkolny i powitali wakacje. Pani dyrektor przywitała serdecznie zaproszonych gości, rodziców, uczniów i nauczycieli. Podsumowując całoroczną pracę szkoły podziękowała pracownikom szkoły, rodzicom, oraz podmiotom współpracującym i pomagającym szkole, w tym Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Bibliotece Publicznej,  Ośrodkowi Zdrowia, Samorządowemu Przedszkolu oraz organowi prowadzącemu czyli Gminie Babiak.

Dla 65 szóstoklasistów kończących szkołę był to szczególny dzień. Z jednej strony radość  z promocji i zbliżających się wakacji  z drugiej zaś, żal z powodu opuszczenia szkoły i pożegnania swoich ulubionych nauczycieli, wychowawców, kolegów i przyjaciół. Zanim jednak nasi absolwenci otrzymali świadectwa, 16 czerwca w lokalu „Berjo” odbył się uroczysty wieczorek pożegnalny. W pięknej scenerii, przy stołach zastawionych pysznościami oraz ulubionej muzyce wszyscy doskonale się bawili.

W dniu zakończenia roku szkolnego 91 uczniów osiągających najwyższe wyniki w nauce i zachowaniu zostało uhonorowanych dyplomami i tarczami wzorowego ucznia. 15 absolwentów ukończyło szkołę z wyróżnieniem, a 12 z nich otrzymało tarczę z tytułem „PRYMUSA SZKOŁY”. Uczniom osiągającym sukcesy w różnorodnych konkursach i zawodach sportowych wręczono nagrody książkowe i okolicznościowe medale. Tytuł „NAJBARDZIEJ USPORTOWIONEJ KLASY” w grupie klas I – III zdobyła klasa IIIb, a w grupie klas IV – VI klasa Vb.

Pani dyrektor w imieniu uczniów i nauczycieli podziękowała proboszczowi Parafii Babiak – Księdzu Maciejowi Dyoniziakowi za  siedmioletnią posługę w parafii oraz wspólną pracę dydaktyczno–wychowawczą na rzecz szkoły. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego życząc kapłanowi wszystkiego dobrego w nowym miejscu pracy, wręczyli mu pamiątkową sowę z podpisami wszystkich uczniów i nauczycieli.

Spotkania z wychowawcami w klasach zakończyły rok szkolny 2014/2015. Swoich wychowanków w klasach III pożegnały panie: Maria Kubska i Weronika Gajewska, a w klasach VI panie: Anna Szkopkowska, Mariola Cedzidło – w zastępstwie za panią Sylwię Głośniak, Lidia Idczak oraz Barbara Szczepaniak. Nie obyło się bez łez wzruszenia.