JAK CO ROKU WIELKIE GRANIE, WIELKIE GRANIE W POMAGANIE!

ZA NAMI  XXIII FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY. W TYM ROKU GRALIŚMY:  „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”.

Solidaryzując z ludźmi dobrej woli uczniowie i nauczyciele z Babiaka zaangażowali się w działania WOŚP i po raz kolejny udało się utworzyć Sztab „Szkoła Podstawowa w Babiaku”.  W niedzielę 11 stycznia 2015 r. w dniu 23 finału wiatr zrywał czapki z głów i rozwiewał czerwone serduszka. Wolontariusze zaś wcale nie narzekali, jak zwykle z uśmiechem i optymizmem tłumaczyli, że nawet wiatr widzi w tym jakiś sens i rwie się do pomocy. Młodzież już wczesnym rankiem wyruszyła na kwestę uliczną w gminie Babiak, zbierała datki do puszek głównie przy kościołach w Brdowie, Dębnie Królewskim, Lubotyniu, Babiaku. W godzinach popołudniowych jak na „ORKIESTRĘ” przystało, w GOK w Babiaku Państwo Cedzidło zorganizowali scenę dla miejscowych artystów grających, śpiewających, tańczących i innych zainteresowanych. Zagrała Gminna Orkiestra, rozruszał publiczność młodzieżowy zespół taneczny, śpiewały i przedstawiały jasełki dzieciaki z Przedszkola Samorządowego i Szkoły Podstawowej w Babiaku, o dobry humor zadbał debiutujący kabaret młodzieżowy. Młodsi Wolontariusze w międzyczasie krążyli z puszkami wśród publiczności, natomiast starsi z Gimnazjum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Babiaku prowadzili licytację przedmiotów uzyskanych od lokalnych przedsiębiorców i darczyńców w celu przekazania dochodu na rzecz WOŚP. Głównym inicjatorem aukcji był Patryk Kędzierski. Wielkie brawa za pomysł, odwagę i udany debiut w orkiestrze.

W tegorocznym Finale kwestowali uczniowie Szkoły Podstawowej, Gimnazjum w Babiaku i starsi:

ALEKSANDRA KALINOWSKA, WIKTORIA GABRYCH, OLIWIA SOBIECKA, ANNA SMOLAREK,      JULIA ZUCHNIAREK, DAWID GÓRNIK, EWELINA RYBICKA, KACPER RYBICKI, MARTA JANIAK,    WIKTORIA KALINOWSKA, PATRYK KĘDZIERSKI, ALEKSANDRA KOWALEWSKA, ANNA WYDZIAŁKOWSKA, PAULINA ANDRZEJEWSKA, MICHAŁ CZAJKOWSKI, KAROLINA KRYGIER, JULIA STRZELECKA, PATRYCJA RYBICKA, NATALIA KRAIŃSKA, EWELINA BOLEWSKA, MARTYNA WOJCIECHOWSKA, DONATA REWERS. Niektórzy wolontariusze zaczęli w tym roku swą przygodę z WOŚP, ale są też tacy, którzy grają już od kilku lat.  BRAWO! BRAWO! BRAWO!

Opiekę podczas kwesty ulicznej sprawowali przede wszystkim Rodzice Wolontariuszy  i nauczyciele: p. A. Szkopkowska, p. A. Modelska,  p. M. Rogowska, p. E. Stawicka, P. A. Piechocka p. R. Grabowska, p. W. Plazura, p. K.Nowacka, p. M. Krygier, p. D. Rewers, p. E. Albin, p. R. Albin.

Mieszkańcy Gminy Babiak okazali jak zawsze dobre serca. Wolontariuszom ze sztabu „Szkoła Podstawowa w Babiaku” udało się uzbierać do puszek kwestarskich prawie 6000 zł.

Dzięki współpracy z fundacją WOŚP kontynuujemy w Szkole Podstawowej w Babiaku program edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować” wzbogacając go o nowe przedsięwzięcia z zakresu promocji zdrowia i profilaktyki zachowań niepożądanych, współpracę z instytucjami wspierającymi szkołę, tym samym przyłączając się do ogólnopolskiej akcji „Cała Polska uczy ratować”.

I jeszcze raz serdeczne dzięki dla Wszystkich, dobrych emocji, radosnych dni, szczęśliwego 2015 i do następnego grania…

Elżbieta Albin