SUKCES NASZEJ UCZENNICY

Uczniowie naszej szkoły w bieżącym roku szkolnym wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „KLIO 2014”, organizowanym corocznie przez Centrum Edukacji Historycznej.

Tegorocznym motywem przewodnim były dzieje polskich symboli narodowych. Uczennica klasy VIc, EMILIA DĄBROWSKA, zdobywając bardzo wysoką liczbę punktów, uzyskała tytuł laureatki ogólnopolskiej konkursu, awansując do wąskiego grona uczniów, którzy uzyskali podobny wynik w kraju. Udział w tego rodzaju przedsięwzięciach kształtuje u uczniów postawę patriotyzmu i jedności narodowej, integruje młodzież przejawiającą zainteresowania historyczne, buduje atrakcyjność oferty edukacyjnej szkoły a także oswaja uczniów z testową formą sprawdzania wiedzy. Grupę uczniów do konkursu przygotował nauczyciel historii Piotr Tanalski, któremu udało się także znaleźć sponsora, w związku z czym uczniowie wzięli udział w komercyjnym konkursie bezpłatnie.

P.T.