W OCZEKIWANIU NA ŚWIĘTA

Święta Bożego Narodzenia to wielka radość zwłaszcza dla dzieci. Z niecierpliwością czekają na choinkę, pierwszą gwiazdkę i przybycie Mikołaja z workiem wymarzonych prezentów.

Podobnie było w tym roku, nasi uczniowie stroili choinki w swoich klasach, a 6 grudnia z radością powitali orszak Mikołajów obdarowujących wszystkich słodyczami ufundowanymi przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. W tym dniu pierwszoklasiści otrzymali również piękny prezent od pani dyrektor. Były to mega gry planszowe, pozwalające dzieciom pełnić rolę żywych pionków.

Jak co roku wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na rozstrzygnięcie WIELKIEJ LOTERII MIKOŁAJKOWEJ. W tym roku Samorząd Uczniowski sprzedał rekordową liczbę losów, ale i nagród było dużo i to niebyle jakich!!!. Najszczęśliwsi byli zdobywcy głównych wygranych w postaci TELEFONÓW i TABLETÓW!

Z okazji zbliżających się świąt uczniowie klasy Ia postanowili zrobić coś dobrego dla innych. Przez cały grudzień zbierali karmę dla bezdomnych psów przebywających w gminnym przytulisku, by w przededniu świąt obdarować swoich czworonożnych przyjaciół.

W dniu 19 grudnia cała społeczność szkolna spotkała się w sali gimnastycznej na wspólnym kolędowaniu, któremu przewodniczyły dziewczęta ze scholii GWIAZDECZKI, prowadzonej przez s. Cecylię Fijakowską. Końcowym akcentem świątecznym były spotkania opłatkowe organizowane  w każdej klasie. Na wigilijnych stołach nie zabrakło tradycyjnych potraw, o co jak zwykle zadbali troskliwi rodzice.

E. S.