UKS Kometa

sports1

Uczniowski Klub Sportowy „KOMETA” utworzony został w dniu 15 marca 2000 roku i wpisany do rejestru stowarzyszeń kultury fizycznej Starostwa Powiatowego w Kole 23 marca tegoż roku.

Siedzibą Klubu jest Szkoła Podstawowa w Babiaku a jego prezesem, nauczyciel wychowania fizycznego p. Patrycja Czernicka. Nazwa Klubu, poza określeniem sportowym, związana jest z patronem szkoły – Mikołajem Kopernikiem.

Już od lat podstawowa dyscyplina sportu naszej szkoły to lekkoatletyka. Doskonałe warunki do uprawiania tej dyscypliny zapewnia nam hala sportowa, stadion, boisko „orlik” oraz pobliskie lasy. 

Działalność Klubu polega głównie na:

  • corocznym organizowaniu Szkolnych Igrzysk Sportowych, w ramach których prowadzone jest współzawodnictwo o tytuł „Najbardziej usportowionej klasy” w szkole w dwóch kategoriach wiekowych klas I – III i IV – VIII

  • corocznym organizowaniu dwóch masowych imprez: BIEGÓW POKOJU I BIEGÓW PAMIĘCI

  • przygotowywaniu uczniów do udziału w zawodach sportowych na szczeblu gminy, powiatu i województwa, między innymi: Mistrzostwach Powiatu w Lekkiej Atletyce, Ogólnopolskich Biegach Warciańskich, Biegach o Kolską Paterę

Członkowie naszego Klubu osiągali i osiągają znaczące sukcesy sportowe rozsławiając imię szkoły w powiecie i województwie. Są one w dużej mierze zasługą nauczycieli wychowania fizycznego: p. Magdaleny Krygier, p. Patrycji Czernickiej, p. Romana Albina oraz p. Piotra Tanalskiego.