WYCIECZKA DO WARSZAWY

W dniu 29 października uczniowie klas: 5a, 5b, 6a, 6b wraz z wychowawczyniami: p. Justyna Grucą, p. Lidią Wiśniewską-Jóźwicką, p. W. Plazurą oraz p. M. Stawicką wybrali się do Warszawy. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie stolicy. Przy Kolumnie  Zygmunta III Wazy, uczniowie spotkali się z panią przewodnik, wraz z którą wyruszyli na spacer uliczkami Starego Miasta, pod pomnik warszawskiej Syrenki oraz wzięli udział w lekcji muzealnej w Zamku Królewskim.

Prawdziwą gratką dla miłośników muzyki okazało się spotkanie z kataryniarzem warszawskim- panem Janem, który pozwolił uczniom zagrać na starej katarynce. Ogromne wrażenie wywarł na uczniach  Pomnik Małego Powstańca upamiętniający wszystkie dzieci, które walczyły i ginęły w Powstaniu Warszawskim. Na Placu Piłsudskiego udało się uczniom zobaczyć zmianę warty przy grobie Nieznanego Żołnierza. Następnie podziwialiśmy panoramę stolicy z najwyższego budynku Warszawy jakim jest Pałacu Kultury i Nauki. Najwięcej emocji dostarczyła uczniom wizyta w Centrum Nauki Kopernik, które stanowi prawdziwy raj dla miłośników nauki. Dzieci mogły tu odkrywać tajemnice natury, samodzielnie przeprowadzać doświadczenia, wspaniale się przy tym bawiąc. Wycieczka była niezwykle udana i przekonała nas, że podróże naprawdę mogą kształcić.