WYCIECZKA SZKOLNA DO TORUNIA

W dniu 26 października 2021 r. (wtorek) klasy 3a i 3b wraz z wychowawczyniami:  p. Kingą Stempińską, p. Dorotą Nowak oraz paniami pedagog: p. Magdaleną Stawicką i p. Elżbietą Albin, wybrały się na fascynująca wycieczkę do Torunia – miasta urodzenia Mikołaja Kopernika. Wyprawa miała wydźwięk tym ciekawszy, gdyż Mikołaj Kopernik jest patronem naszej szkoły.

Słoneczna pogoda nam dopisała, dzięki temu mogliśmy zwiedzać miasto wraz z przewodnikiem. Program naszego pobytu zawierał: zwiedzanie z przewodnikiem najważniejszych zabytków toruńskiej starówki z zewnątrz: bramy i baszty miejskie, mury obronne, spichlerze, Krzywa Wieża, Brama Klasztorna, Stary Rynek z Ratuszem i pomnikiem Mikołaja Kopernika, toruńskie kamienice mieszczańskie: Dwór Artusa, Dom Eskenów, Dom Mikołaja Kopernika, Kamienica Pod Gwiazdą, gotyckie obiekty sakralne – Katedra Św. Janów, Kościół NMP, pomniki Starego Miasta, fontanna Flisaka z żabkami, osiołek na starówce – czyli średniowieczny pręgierz, Aleja Gmerków, Piernikowa Aleja Gwiazd, ruiny zamku krzyżackiego, Dom Legend – interaktywne muzeum – prawdziwa podróż w czasie do dawnego Torunia Centrum Popularyzacji Kosmosu; seans w Planetarium „Cudowna podróż” oraz Interaktywne zajęcia w Żywym Muzeum Piernika.

Naszą wyprawę zakończyliśmy około godz. 19.00 powrotem do Babiaka, jednakże zadowoleni uczniowie stwierdzili, że fascynujące wspomnienia pozostaną z nimi na długo i wyrazili chęć uczestnictwa w kolejnych wycieczkach szkolnych.