ALARM PRÓBNY

Dnia 27.10.2021r. w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja wszystkich uczniów oraz pracowników szkoły. Ćwiczenia nadzorowali przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej w Kole oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Babiaku. Cała społeczność szkolna szybko i sprawnie opuściła budynki szkoły.

Krótko omówiono przeprowadzone ćwiczenia ze szczególnym uwzględnieniem najważniejszych kwestii. Miłym akcentem spotkania ze strażakami było wręczenie uczniowi klasy 2b Stasiowi Żółtowskiemu dyplomu oraz nagrody za jego bohaterski czyn. Dzięki zdecydowanej reakcji chłopca i szybkiemu zaalarmowaniu miejscowych strażaków, udało się zapobiec pożarowi w jednym z babiackich domów.

Na koniec uczniowie klas młodszych wraz z wychowawcami i strażakami wykonali pamiątkowe zdjęcia.