WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO KLAS I-III

W bieżącym roku szkolnym reprezentowanie Samorządu Uczniowskiego klas I – III przypadło w udziale uczniom z klas: 3a i 3b, wraz z opiekunkami SU:. p. Kingą Stempińską i p. Dorotą Nowak. Do dnia 23 września 2021 r. kandydaci z w/w klas mieli za zadanie wykonać plakaty wyborcze wraz z opracowanym przez siebie programem wyborczym oraz plakietki z numerkami, pod którymi będą kandydować do SU. Do wyborów zgłosiło się 11 kandydatów z numerami: 1. Szymon Szczypkowski, 2. Maja Milczarek, 3. Zosia Jakubowska (uczniowie klasy 3a), 5. Antonina Modelska, 6. Antoni Rogowski, 7. Mateusz Skulski, 8. Alicja Spychała, 9. Maja Kostrzewa, 10. Lena  Mikołajczyk, 11. Andżelika Jabłońska, 12. Szymon Kordylewski (uczniowie z klasy 3b). Przez cały tydzień kandydaci mieli możliwość zaprezentowania się wszystkim uczniom i nauczycielom szkoły.

Prezentacja sylwetek kandydatów wraz z ich programami wyborczymi miała miejsce na szkolnych korytarzach, natomiast plakaty wyborcze wywieszone zostały na gazetce ściennej do wglądu dla wszystkich. Wszyscy uczniowie zostali poinstruowani w jaki sposób odbędą się wybory, uprawnieni do głosowania byli wyłącznie uczniowie klas I – III. W dniu 1 października 2021 r. w poszczególnych klasach odbyły się tajne wybory, podczas których uczniowie dokonywali głosowania na poszczególnych kandydatów do SU, poprzez wpisanie numeru tylko jednego faworyta na karcie do głosowania i wrzucenie karty do symbolicznej „urny wyborczej”. Spośród uczniów klas trzecich wybrano komisję do liczenia głosów, która pod nadzorem pań wychowawczyń zliczyła głosy. Największą ilością głosów zwyciężył Antoni Rogowski z klasy 3b i objął funkcję Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego klas I – III, natomiast Mateusz Skulski z klasy 3b został Zastępcą Przewodniczącego, pozostali kandydaci również weszli w skład Zarządu SU. Gratulujemy!